Miért nyelvizsgázzunk?

Amikor ez a kérdés felmerül, már egy ennél sokkal fontosabb döntést meghoztunk, méghozzá azt, hogy szeretnénk megtanulni ezt az izgalmas magyar nyelvet.

Akár mert ez az egyik szülőnk esetleg szüleink anyanyelve, akár két- vagy származásnyelvűek vagyunk, akár azért mert mi vagyunk az a szülő, aki a második anya/ idegen nyelvet és/vagy a többség nyelvét képviseli a családban, akár mert a barátunk, párunk, rokonunk, ismerősünk, üzletfelünk magyar és beleszerettünk.. mármint a gyönyörű nyelvébe.. vagy akár mert csak! Ez egy fantasztikus logikai játék és kihívás belemerülni egy másik nép gondolkodásába a nyelvén keresztül… és bármilyen egyéb lehetőség… szóval, miért is kell az a fránya nyelvvizsga?

Nem kell, de hasznos!

És nem, nem a UCAS pontok miatt, mert az nem jár érte. De minden más jár vele.

1.) Segít fókuszálni kényes kérdésekre, kibogozni nyelvtani gubancokat, kiegészíteni a szókincsünk hiányosságait, felfrissíteni kulturális ismereteinket, csak hogy néhányat említsek. Mert egy vizsgán nem csak megértetni szeretnénk magunkat, hanem tisztán is beszélni és összeszedetten, helyesen írni.

2.) Tapasztalatot ad más idegennyelvű vizsgákhoz. Az ECL nyelvvizsga egységes, minden európai nyelvre kidolgozott egynyelvű vizsga. Azaz a felépítése megeggyezik, pontosan ugyanaz és nem véletlenszerűen az angol, német, magyar, olasz, francia, lengyel, szlovák, spanyol, szerb, román, bolgár, orosz, cseh, horvát, héber nyelveken. És hasonló egyéb más nyelvvizsgákhoz.

3.) Bármilyen sikeres vizsga önbizalmat és új lendületet ad a továbbiakhoz, vagy büszkévé tesz minket, hogy külső szemmel is a tudásunk érett.

4.) Akkor.. kezdhetjük?

Minden ősszel tartunk nyelvvizsgafelkészítő foglalkozást, amit természetesen otthoni felkészülésnek kell kiegészítenie. A tanuló szintjének (B1, B2, C1) és tudásának megfelelő feladatokkal és tesztekkel készülünk a vizsgára. Természetesen nem mindenki dönt azonnal úgy, hogy nekiveselkedik… éppen ezért kellő számú jelenkező esetén, a tanév második felében is szokott lenni lehetőség a folytatásra. Magyar nyelvből Londonban tanévenként kétszer van lehetőség vizsgázni, decemberben és júniusban. Legtöbb fiatalnak általában a téli időpont a kedvezőbb, hiszen a nyári időszakban az angol iskolai vizsgákra való készülés köti le a figyelmüket.

Az aktuális időpontokról ezen a linken tájékozódhat: http://ecl.hu/vizsgaidopontok/

Jelentkezni a londoni vizsgára a következőképpen lehet:

A vizsgára elektronikus úton az ECL weboldalán keresztül lehet jelentkezni.

A vizsgadíjjal, annak befizetési módjával és a szóbeli vizsga időpontjával kapcsolatban Fürj Orsolya, az LMKK oktatási referense ad bővebb tájékoztatást az alábbi elérhetőségeken: orsolya.furj@hungary.org.uk vagy +44 (0) 207 240 8448.

Még egy hasznos link: http://www.london.balassiintezet.hu/hu/oktatas/ecl-nyelvvizsga/