(1) Mióta létezik az iskola?

1987 májusában lett bejegyezve a Charity Commission-nél, mint karitatív szervezet, azóta létezik.

  (2) Mit jelent a “plusz” a nevetekben?

Mindent, ami nem iskola: ovi, baba-klub, tánc, Kodály óra, színjátszás, műhelyek, kirándulások, koncertek, táborok… A rövidítésünk pedig LMI+, ami kiejtve “elemi plusz”, ahol az elemi emlékeztet a régi elemi iskolákra, de azt is jelenti, hogy alapvető, magától értetődő. Mint nekünk ez a magyar sziget ebben a szigetországban…

  (3) Hány család tagja az egyesületnek?

Kb 50 család jár rendszeresen.

  (4) Miért vagytok Islingtonban?

Mert itt lakott az első 5 alapító család! Szerencsére a központi címnek köszönhetően könnyen megközelíthetőek vagyunk és tagjaink nem ritkán 50-60 mérföld távolságból utaznak a foglalkozásokra.

  (5) El lehet-e menni megnézni benneteket?

Mindenkit szeretettel várunk, ráadásul a próbanapért még tagsági díjat sem kérünk! Az utóbbi időben egyik-másik osztályunkban telt ház van, ezért mindenképpen küldjetek egy üzenetet, mielőtt jönnétek.

  (6) Kié az épület, ahol találkoztok?

Béreljük. Régi gondunk, hogy nincs saját otthonunk, pedig ötletünk lenne, mivel töltsük meg egész héten!

  (7) Nem tudok rendszeresen járni, mit csináljak?

Próbálj meg! Nagyon fontos a rendszeres találkozás, hogy kialakulhasson a közösség, ahová szívesen jön mindenki.

  (8) Messze lakunk, vagy a szombatok nem jók. Máshol és máskor nem tanítatok?

11 éves kor alatt a tanulás utánzáson alapul, vagyis fontos a közösségbe járás, de a nagyobb gyerekek már analizálva tanulnak. Az utóbbi időben sok magyar család érkezett az Egyesült Királyságba és sok új csoport formálódik. Az interneten kutatva biztos találtok a közeletekben működő csoportot.

  (9) A magyar iskolák tananyagát tanítjátok?

Csak részben és módosítva. Időnk se lenne rá, és nálunk a magyart, mint kisebbségi nyelvet, illetve mint idegennyelvet kell tanítani, ami egészen más módszereket igényel. De a magyar kultúrából és tradíciókból minél többet igyekszünk átadni a nyelvtanítás mellett azon az évi átlag 20 szombaton, amikor tanítunk.

  (10) Nálunk senki nem beszél magyarul otthon a gyerekkel. Érdemes elhoznom?

A MaMI osztályban megpróbáljuk felzárkóztatni a korszotályához. A MaMI a Magyar, Mint Idegennyelv rövidítése.

  (11) Felnőtt vagyok, én is jöhetek magyarul tanulni?

Igen, ha nem számítasz intenzív tanfolyamra, mi ugyanis csak havonta átlag kétszer találkozunk. Ha a gyereked is jár hozzánk, akkor kedvezményes áron tanulhatsz társalgási magyart.

  (12) Tanítani szeretnék nálatok!

Tanítóink kéthetente 2 vagy 4 órát tanítanak, vagyis ebből itt, Londonban nem élhetnének meg. De ha van más forrásod és fennmaradó szabad időd a tanításra, akkor küldd el az önéletrajzodat e-mailben és felveszünk az adatbázisunkba. Általában először csak helyettesítésekre kérünk, de ha mindenki elégedett és megüresedik egy állás, akkor örömmel veszünk be a csapatba! Magától értetődően csak azokkal tudunk együttműködni, akik itt élnek az iskolánk közelében. Magyarországról nem tudunk fogadni jelentkezést.

  (13) Tudtok-e segíteni angliai munkavállalásban?

Sajnos nem, ezzel ügynökséghez kell fordulnotok. Időnként családjaink magyar bébiszittert, au-pair-t vagy nanny-t keresnek, így ha ilyen munka érdekelne, az megér egy üzenetet, hátha éppen össze tudjuk hangolni a keresletet és kínálatot.

  (14) Tervezzük, hogy Angliába költözünk és szeretnénk, ha gyermekünk magyar iskolában tanulhatna – hogyan iratkozhatunk be hozzátok?

Sajnos erre mi nem vagyunk alkalmasak. Mi “hétvégi iskola” vagyunk, tehát csak meghatározott szombatokon tartunk magyar nyelvű foglalkozásokat, illetve szervezünk alkalmi hétvégi programokat itt élő, magyarul értő családoknak. Tisztán magyar, vagy kéttannyelvű magyar iskola jelenleg nincs az Egyesült Királyságban, más módon kell megoldani az itt letelepült iskolaköteles gyerekek iskoláztatását. Ennek ellenére ajánljuk, hogy hozzátok el gyermeketeket a Csoportba, amikor már itt laktok. A magyar közösség segít nekik a kultúrális sokkot túlélni és még hamarabb fognak az angol iskolába is beilleszkedni!

  (15) Tudtok-e segíteni abban, hogy gyermekünknek angol iskolát válasszunk? Hogyan
kell őket beiratni?

Első lépésként érdemes megnézni a www.ofsted.gov.uk oldalait, ahol az iskolákról jellemzéseket olvashattok és hasznos linkeket találtok, többek között a beiratkozáshoz is. Ha eljöttök a foglalkozásainkra, erről is tudtok beszélgetni a szülőkkel – minden iskolát nem ismerhetünk, de mindenkinek van valamilyen tapasztalata és ez segíthet!

  (16) Hogyan léphetünk be a Csoportba?

Ha eljöttök egy foglalkozásunkra, ott helyben kipróbálhatjátok a nektek való osztályokat és ott helyben beiratkozhattok a Csoportba. Megkönnyíti a dolgunkat, ha előre írtok egy üzenetet és megadjátok benne a neveteket, a gyerekek születési idejét, a lakcímeteket és telefonszámotokat is. Az adatokat csak a tájékoztatásotokhoz használjuk fel, ezeket nem őrizzük meg, csak ha beléptek a Csoportba vagy a levelezőlistánkra is feliratkoztok később.

  (17) Nem szeretnék adatokat megadni a honlapnak/csatolmányt is szeretnék küldeni, email címet nem tudtok megadni?

Írhattok az info KUKAC magyariskola PONT org PONT uk vagy admin KUKAC magyariskola PONT org PONT uk email címekre is.