1987-ben alapított iskolánk az évek során szerves fejlődésen ment keresztül. Felsorolni is sok lenne a rengeteg féle foglalkozást, amit hosszabb-rövidebb ideig tartottunk, Kísérleti Kémia Körtől, Biciklitanfolyamon át, egészen az Animációs szakkörig. 2002-re már a rendszeres szombati foglalkozások kereteit is kinőttük. Azóta évente 4-6 „plusz” kulturális, honismereti programot szervezünk, melyek egyike a családos honismereti tábor-sorozatunk.

Ezidáig 10 tábort tartottunk. Kialakult és jól bevált, feszes tempójú rendszerünk van.

Sorra vettük a jelentősebb történelmi korszakokat, kezdve a magyarok második bejövetelétől, a betyárvilág megismerésén át az 1848-49-es forradalmat és szabadságharcot feldolgozó táborunkig. Ütöttünk lovagokat a régi Canterbury Székesegyház romjai közt, Walesben megvédtük a hódító török csapatok ellen a 3méter magas, kartondobozokból emelt, boltíves kapuval bíró várunkat, kerestünk aranyat a Kárpátok patakmedreiben, de „loptunk” mi már igazi lovat bujdosó betyárokként s öntöttünk ólom pisztolygolyót kuruc hazafiként.

Főszervezőnk az LMI+ legutóbbi 8 táborán kívül sok más tábor és kisebb-nagyobb kulturális rendezvény megálmodásával és létrehozásával is büszkélkedhet, Mo.-on és a UK-ben egyaránt. Legelső, történelmi táborát 1995-ben szervezte, de ő volt pl. a siroki várjátékok ötletgazdája, megalkotója és főszervezője is 1997 – 1999 között.

Szervező és rendező csapatunk többi tagja nem ily veterán, de mindenki rendkívül felkészült, és nagy tapasztalattal bír úgy a saját területén, mint a nem kevésbé fontos együttműködés terén is. Van köztünk több történelem és magyartanár, kézműves, művelődésszervező és íjász éppúgy, mint asztrofizika szakos amatőr csillagász – egyetemi hallgató is, aki ráadásul vívni is tanult és most épp a történelmileg hiteles, XIII.-XIV. sz.-i kardforgatás művészetében mélyült el.

Mindannyian hiszünk a projektszemléletű és tapasztalásalapú oktatás erejében. Ennek lehetőségeit az egész tanév során, de táborainkban méginkább lelkes örömmel aknázzuk ki.

Célunk a lehető legátélhetőbb kombinációját létrehozni a történelmi hűséget szem előtt tartva megalkotott, és a nagy siker- és játékélményt adó történéseknek. Táborainkban egy vezető keretjátékba helyezkedve, egymásra épülő foglalkozások és csapatjátékok során egyfajta időutazás élményt is nyújtunk, aminek segítségével mélyebben rögzülnek a csak „mellékesen” is záporozó tények és háttérinformációk. Ráadásul ezek egy rendszerbe épülve a logikus „egész kép” darabjai lesznek, nem semmihez sem kötődő száraz adatok.

Nálunk minden velünk történik, épp most, hatással van ránk. A szándékosan provokatív események ugyanis reakciót kívánnak, amiket az addig a táborban szerzett tudás birtokában kell tudnunk megtenni!

Elmagyarázni nehezebb mint átélni!